Ciepło z sieci ciepłowniczej zapewnia komfort cieplny w budynku w sposób:
- przyjazny środowisku,
- bezpieczny,
- wygodny
Produkcja ciepła systemowego podlega surowym normom ochrony środowiska, przez co do atmosfery emitowanych jest znacznie mniej substancji szkodliwych. Dzięki temu otoczenie jest wolne od smogu charakterystycznego dla źródeł o niskiej emisji (czyli palenisk domowych).
Ciepło z sieci ciepłowniczej nie stwarza zagrożenia pożarowego dla Odbiorcy. Ponadto jest wygodne dla użytkownika gdyż nie wymaga troski o: zapas paliwa, wywóz popiołu, czy przeglądy urządzeń. O ciągłość dostaw troszczy się OEC.
Ciepło systemowe jest też ekonomiczne, np. poprzez montaż w węzłach cieplnych automatyki pogodowej regulowane są parametry czynnika grzewczego w zależności od potrzeb Odbiorcy oraz aktualnych warunków pogodowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Odbiorca nie ponosi zbędnych kosztów ogrzewania. Ponadto cenę energii cieplnej kontroluje Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
JAK PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO SIECI CIEPŁOWNICZEJ OEC
KROK 1
Należy wypełnić druk wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci ciepłowniczej
Czytelnie wypełniony wniosek wraz z załącznikami prosimy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze
Zespołu Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. Oddział Energetyki Cieplnej,
ul. Cybernetyki 10
02-677 Warszawa
w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.
Wniosek można dodatkowo przesłać w formie skanu (.pdf) na adres poczty
e-mail: oec@tumieszkamy.pl.
Do wniosku należy załączyć:
- Dokument potwierdzający tytuł prawny Wnioskodawcy do korzystania z obiektu, do którego będzie dostarczane ciepło. W przypadku, gdy podmiot posiada tytuł prawny w formie: użytkowania, najmu, dzierżawy lub użyczenia, należy załączyć potwierdzoną notarialnie zgodę lub upoważnienie właściciela, użytkownika wieczystego obiektu.
- Plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, określający usytuowanie obiektu w stosunku do istniejącej sieci ciepłowniczej oraz innych obiektów i urządzeń uzbrojenia terenu z zaznaczoną proponowaną lokalizacją węzła cieplnego.
- Aktualny odpis KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (kopia) – dotyczy przedsiębiorców (w tym osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą).
- Harmonogram poboru mocy cieplnej dla celów technologicznych (jeżeli dotyczy) – w ciągu doby, tygodnia i roku.
- Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).
KROK 2
Jeżeli istnieją techniczne i ekonomiczne warunki dostarczania ciepła, to na podstawie w/w wniosku OEC wyda warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej oraz przekaże propozycję umowy przyłączeniowej określającej terminy oraz zasady realizacji i finansowania inwestycji.
KROK 3
Podpisanie umowy przyłączeniowej jest podstawą rozpoczęcia realizacji prac projektowych i budowlano-montażowych, dlatego też jej zawarcie powinno nastąpić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, umożliwiającym obu stronom przygotowanie inwestycji i realizację robót budowlanych.
KROK 4
Realizacja inwestycji zgodnie z warunkami zawartymi w umowie przyłączeniowej.
KROK 5
Po zrealizowaniu i dokonaniu odbioru inwestycji należy zwrócić się pisemnie z wnioskiem o podpisanie umowy o dostawę ciepła. Do pisma należy dołączyć 2 egzemplarze.
KROK 6
Po podpisaniu umowy o dostawę ciepła Odbiorca zgłasza pisemnie chęć rozpoczęcia odbioru ciepła.
Wszelkie informacje dotyczące przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej można uzyskać w biurze OEC:
e-mail: oec@tumieszkamy.pl;
tel. 22 890 87 30
tel. kom. 693 360 441